Tink okulları

Çocuğunuza okul arayışı içindeyseniz bu yazı tam da size göre.

 

Size geçen sene açılan Türkiye’nin odağı insan olan ilk ve tek teknoloji kolejinden bahsetmek istiyorum biraz size.

 

İlk senelerinde lise ile başladıkları kampüste başarıya ulaşarak 2018-2019 yılında orta öğretim içinde adımlar atılmış. Sancaktepe de 550 öğrenci kapasitesine sahip. Çocukların hayatı okulda eğlenceli bir şekilde öğrenmesi hedeflenerek ‘Tink Eğitim Ekosistemi’ni oluşturulmuş. Bu ekosistem, beş katlı bir piramitten oluşuyor: Eğitim modeli:

Tink Eğitim Ekosistemi

Bizlerin, 21’inci yüzyıl yetkinliklerine sahip, teknolojiyi tüketen değil, üretmeyi bilen, girişimci, hızlı adapte olabilen, nitelikli, hayal eden ve hayalini gerçek dünyaya indirgeyebilen, sorumlu, empati kurabilen, pozitif düşünen, takım çalışmasına yatkın nesillere ihtiyacımız var. Bunun için, çocuklarımızın okulda öğrendiklerinin geleceğe dair olması gerekiyor. Aynı zamanda hayatı okulda öğrenmelerini sağlamalı ve özel bir müfredat ile öğrenmeyi onlar için eğlenceli hale getiriyorlar. Biz bu eğitimi sağlamak için ‘Tink Eğitim Ekosistemi oluşturulmuş. Bu ekosistem, beş katlı bir piramitten oluşuyor: TinkSmart, Sınıf İçi Uygulamalı Eğitim, Akran Öğrenimi, Proje Tabanlı Öğrenme ve Gerçek Hayat Deneyimi.

TinkSmart: Eğitim sisteminin zeminini oluşturan yapay zeka tabanlı e-öğrenme platformu TinkSmart ile öğretmenlerin her bir öğrencinlerin gelişimine ve ihtiyacına uygun öğrenme içeriklerini hazırlıyor ve paylaşıyor. Bu platformda öğrencinin gelişimi takip ediliyor, ölçülüyor, değerlendiriliyor ve raporlanıyor.

Sınıf İçi Uygulamalı Eğitim: Yeni nesil ödev anlayışı ile hazırlanan öğrenme içerikleri öğrencilerin derslere hazırlıklı gelmesini sağlıyor. Bu sayede derslerde zamanın büyük bir kısmı uygulamaya ayrılıyor, öğrenim içselleştirilerek kalıcı ve verimli hale getiriliyor.

Akran Öğrenimi: Piramidin ortasında yer alan akran öğrenimi ile öğrenciler; erken yaşta birbirlerine yardım etmeyi, öğreterek öğrendikleri bilgileri paylaşmayı ve topluluk önünde kendilerini daha iyi ifade etmeyi öğreniyor.

Proje Tabanlı Öğrenme: Farklı yaş gruplarından öğrenciler, gelecekte bizi bekleyen problemlere ortak projelerle çözümler üreterek öğrenimlerini içselleştiriyor. Öğretmenler de öğrenciler de mentorluk yaparak projelerini takip ediyor ve gelişimlerini destekleniyor.

Gerçek Hayat Deneyimi: Piramidin en üstünde gerçek hayat deneyimi yer alıyor. Kurumsal ortaklarla  geliştirdikleri programlar sayesinde öğrenciler, hafta sonları ve tatil dönemlerinde gerçek iş hayatını deneyimleme ve öğrendiklerini uygulama fırsatı buluyor.

 

Yabancı dil olanakları

Anadili İngilizce olan öğretmenler aracılığıyla öğrencilerin İngilizce dilini ana dilleri gibi öğrenip akıcı konuşmalarını hedeflerken, ikinci bir dünya dilini de (Almanca – Fransızca – İspanyolca- Çince ) iyi derecede öğrenmelerini sağlanıyor.

detaylı Bilgi için www.tinkturkiye.com

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

İlk yorumu sen yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz