TECAVÜZ EN AĞIR SUÇTUR

 

Gerçekten artık inanamıyorum ve tahammül edemiyorum nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz böyle? Tecavüz en ağır suçtur! 19 yaşında bir kıza tecavüz ediliyor bizler de bu duruma sebep olanlara ceza verilmesi, böyle bir olayın bir daha yaşanmaması adına yapılacakları konuşmak yerine; gece üçte dışarda ne yaptığını konuşuyoruz? Yazıklar olsun gerçekten yazıklar olsun. Kızın içkili bir eğlence ortamından dönüyor olması da hastaneden dönüyor olması da ya da ne bileyim uçağının yeni inmiş olması da beni ve sizi ilgilendirmez, yaşanılan olay kabul edilemez, insan olduğunu iddia eden hiç kimse bu olaya tepkisiz kalamaz. Bu kaçıncı artık yeter ya! Tecavüz en ağır suçtur ve en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Tecavüze uğrayanın kıyafeti, hayatı, saat kaçta nerde olduğunu konuşmaktan vazgeçin ve insan olduğunuzu hatırlayın.
Bu ülkede yaşamak istemiyorum artık . Tepkisiz kalan herkesin de bu suça ortak olduğunu, alışılmış sıradan bir haber olarak görenlerin adeta bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı ile yaşayanların da; o cani kadar suçlu olduğunu bilmesini istiyorum.
Ota boka eylem yapanlar, imza toplayanlar, konferanslar düzenleyip basının dikkatini çekmek isteyenler, paylaşım yapanlar bu olaylara alıştık artık Allah korusun demekle yetinenler yazıklar olsun.
Ben susmuyorum ve bir nebze de olsa tepki veriyorum, unutmadım unutturmaya da niyetim yok:
Bu ülkede 17 aylık bebeğe tecavüz edildi,
Bu ülkede kendi öz kızına tecavüz eden baba müsveddeleri var,
Bu ülkede kızına şehvet duyduğu için hocaları arayıp bunu sormaktan dahi utanmayanlar var ve şehvet duyuyorsa öz kızı değildir karısını sıkıştırıp olayın aslını öğrenmeli diyen pis zihniyetli kadınlar var,
Bu ülkede sokakta sevgilisi tarafından şiddete maruz kalan kadını görünce sevgilisi olmasaymış diyen sözde dindarlar var,
Bu ülkede 26 kişinin tecavüzüne uğrayan küçük çocuklar var;
Zihinsel engelli olup tecavüze uğrayan zanlısının rızası vardır diye beraat haberini alan kadınlar var;
Ama bu ülkede insanlık yok. Yazıklar olsun!

İlk yorumu sen yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz