SANDIKTAN ÇIKANLAR

Annelerimizin, ninelerimizin sandıklarından çıkan kanaviçe işlemeli örtüler, danteller ve iğne oyaları şimdilerin olmazsa olmaz dekorasyon trendi…

Bilinen markalarda yer alan fabrikasyon materyaller yerine sandıktakileri kullanmak daha akılcı olmaz mı?

Örneğin; yastık kenarlarında kalın ya da ince dantel bordürler. Yastıkların üzerine aplike olarak yerleştirdiğiniz (oda takımı olarak hazırlanmış) dantel örtüleri, Allah bir yastıkta kocatsın diye adından söz ettiren o büyük yastıklar için hazırlanmış kaneviçe ve dantellerle bezenmiş yastık örtüleri masa ya da büyük sehpalarda runner olarak kullanmak, iğne oyası örtüleri modern tepsilerde kullanmak sizce de hoş olmaz mı?

Sandıktan çıkanları kullanabileceğimiz ortamlar bunlarla da sınırlı olmamalı. İğne oyası sehpa örtülerinizi rengarek fotoğraf çerçevelerinin içerisinde ister fon olarak kulanın, isterseniz sadece oyalarınızı sergileyin. Yemeni kenarı olarak işlenmiş oyaları amerikan servis takımlarının kenarlarında kullanabilirsiniz. Eskiden karyola eteği olarak bilinen örtüleri perde ya da stor başlığı olarak kullanmak ortamınıza bir farklılık katacaktır emin olun.

Orta sehpalarımız için işlenen büyük dantel örtülerimize şekerli su ya da marketlerde bulabileceğiniz kola yardımıyla çanak formu verebilirsiniz ve bununla masanızda ekmek, kurabiye servisi yapabileceğiniz gibi banyonuzda havlu koymak için de kullanabilirsiniz.

Yaratıcı olmak, ayrıcalıklı bir ortamda huzur ile yaşamak aslında tamamen bizlerin elinde düşünsenize sandıktan çıkan duvar halısı şimdi koltuğunuzda şal, dantel bordürler masa örtülerinizin kenarlarını süslüyor. Hayallerinize sınır tanımayın.

Ayrıca çoğu kişinin arayıp da bulamayacağı sandıkdakiler. Doğru sandıklarınızın başına hepsini çıkarın farklı mekanlarınızda farklılıklar yaratın.

Yaşam pencerenizde mutluluk ve huzur hep sizlerle olsun.

AYNUR IŞIKLAR

İlk yorumu sen yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz