ORGAN BAĞIŞI – SON İYİLİĞİNİZ

Çocuk hasta ateşler içerisinde yanıyor, karaciğeri iflas etmiş… Diğer tarafta başka biri diyaliz makinesinde yorgun, gözleri eski günlerini arıyor. Bir anne çaresiz ve yorgun çocuğum, çocuğum ne olacak diye isyan ediyor…

Herkesin gözü yaşlı sevdiği, değer verdiği, uğruna ölümü bile göze aldığı, sevdiceği (annesi, babası, kardeşi, sevdiği ya da çocuğu) musalla taşında öylece yatıyor. Son bir sarılış, son bir veda. Toprağın saracağı bir beden…

Herkes ağlıyor çocuğu hasta olan anne, diyalize giren hasta kişi ve yakınını kaybeden.

Bu insanlar aslında mutlu olabilirler bir iyilik üç aileyi de mutlu edebilir. Mutluluk, düşünce ve davranışla kazanılabilecek çok güzel bir olgu. Yakınını kaybeden kişi organ bağışında bulunur ise o iki aile yeniden huzur bulacak. Anne çocuğuna, hasta eski günlerine kavuşacak.

Bağışta bulunan aile yakınları belkide bugüne kadar yapmış oldukları iyiliklerin en büyüğü ile huzur duyacak.

Dinimiz gereği organ bağışında bulunmak bazı kişilerce yanlış olarak değerlendiriliyor. Sakın unutmayın hayat neyi ne zaman karşımıza çıkaracağını bildirmez. Bizler potansiyel hastayız. Hastalık kapımızı çalmadan bu tür davranışların doğru olduğunu düşünürseniz iyiliği hak edersiniz.

Yapılan organ bağışı dünya gözü ile yapılmış son iyiliğimiz olacaktır. Unutmayın!

Cennet kapısı bir yaşamın geri kazandırılması ile size aralanacaktır. Yaşam pencerenizde mutluluk ve huzur hep sizlerle olsun.

Aynur IŞIKLAR

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

1 Yorum

  • Cevapla Aralık 10, 2015

    Eda

    Çok önemli bir konuya değinmişsiniz. Bir sürü insan organ bağışı ile sağlığına kavuşabilecekken, organ bulunamadığı için hayatlarını kaybediyor. Bu insanlar arasında çocuklar da var. Maalesef ülkemizde organ bağışı oranı çok düşük, bu konuda olumlu konuşanlar bile gerekli yasal izni vermiyor sanki umarım olmaz ama hayatlarını kaybettikten sonra izin verebilirlermiş gibi. Bu konuda yazdığınız için teşekkürler.

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz