Mucizevi Kürler – Argan Cure

Argan Cure ürünlerini kullanmaya başladığımdan beri neden daha önce tanışmadım diye kendime kızıyorum. Meğer profesyonel bir cilt bakımı için spa, spa ürünlerinin etkisini arttırmak içinde argan yağı mucizesi varmış. Tertemiz, pırıl pırıl bir cilde sahip olmanın yolu etkili bir spadan geçer. Geliştirdikleri mikrobiyolojik, dermatolojik ve doğadaki canlılara zarar vermeden yaptıkları testlerle piyasaya sundukları bu güzel ürünler için Argan Cure sonsuz teşekkürler.

argan-cure-el-bakim-kremi

Argan Cure el bakım kremi bir el kreminden sadece nemlendirme beklemeyenler için gerçekten mucizevi bir spa ürünü…

Bir kere markanın diğer ürünleri gibi abartısız hafif bir kokuya sahip, argan yağı içeriyor, kolay emiliyor, yaşlanma karşıtı olduğu için el-dirsek ve hatta dizlerim için doğru kremi bulduğuma inanıyorum. Hatta birçok el kremi deneyen biri olarak bir artısından daha bahsetmek istiyorum. Çok küçük bir damla tüm elinize kolayca dağılabiliyor. Bu da benim için uzun ömürlü olması adına bir artı daha demek. Yumuşaklığı bu kadar uzun süren başka bir krem hatırlamıyorum…

argan-cure-ayak-bakim-kurleri

argan-cure-vucut-kurleri

Biz ayaklarımızı bir kaç haftada bir kaya tuzu eklediğimiz sularda dinlendiren bir çiftiz. Ardından da yorgun ayaklarımızın zamana yenik düşüp, yıprandığının mesajını vermeye çalıştığı nasır başlangıcını yok etmek için hafif bir peeling. İlaç gibi ilaç…

Sıcacık tuzlu su ardından peeling ve açılan gözenekleri besleyecek Argan Cure ayak bakım ve topuk kremleri… Biz alışkanlık üzere tuzlu suda dinlendirerek işe başlıyoruz, peeling ile kan dolaşımını hızlandırıyoruz ama siz bunu yapmak zorunda değilsiniz. Ilık suyla yıkadığınız ayaklarınızı sadece kremlemek bile etkili bir spa yöntemi…

argan-cure-manikur-pedikur-seti

Manikür – Pedikür Uygulama Seti

Hep en çok yorulan el ve ayaklarımıza derin bir bakımı borçluyuz bence… Benim seçimim Argan Cure pratik bakım setleri… Sırrı içeriğinde saklı. Keratin; güçlendiriyor. Parafin; nemlendiriyor. Argan yağı; besliyor. Bu güzel setlerin içerisinde;

 • 1 adet törpü,
 • 1 çift manikür-pedikür kremli patik,
 • 1 adet havlu,
 • 1 adet tırnak eti itici var.

Bu yeni nesil setler çok orijinal. İşiniz bittiğinde yumuşacık el ve ayaklara sahip olabilirsiniz. Kullanımı son derece basit. Parmaklarımda oje varsa temizleyip güzelce törpülüyorum. Patik/Eldiveni giyip sadece 3 dakika masaj yapıyorum. Patik/Eldiveni çıkardıktan sonrada kalan fazla kremi yediriyorum. Bu kadar basit. Suya sabuna dokunmadan dedikleri bu bence : )

argan-cure-yosun-yuz-maskesi

Türkiye’de Bir İlk!  FUCUS Yosun Maskesi

Sadece Argan Cure fucus yosun maskesi içerisinde yer alan fucus yosunu diğer adı deniz üzümü olan eski Çin kaynaklarında da geçen özel bir deniz bitkisidir.

Bileşiminde başta iyot olmak üzere bakır, çinko, selenyum, demir, krom, mangenez gibi mineraller C, B,ve A grubu vitaminler müsilaj bulunur.

Diğer yosunlardan farklı olan bu bitki sadece okyanusların derinlerinden elde edilebiliyor. Bu cilde sağladığı faydaları saymakla bitiremeyeceğimiz özel türü ülkemize getirerek bir ilke imza atan Argan Cure resmen gençlik iksirini bir tık kadar yakınımıza getirmiş : )

Argan Cure yosun yüz maskesi içeriğinde;

 • Deniz yosunu (Fucus)
 • Mineral ve Vitaminler
 • Protein yağı asidi
 • Toksinlerden arındırıcı özler

Yaşımızı en çok yüzümüz ele verir. Bebek poposu gibi bir cilde sahip olmak istiyorsak haftada bir kez bir 15 dakikamızı bu özel maskeye ayırmalıyız. Benim gibi özünde yağlı ama görünümde karma bir cilde sahipseniz maske şart özellikle de fucus yosun maskesi.  Temiz cildime göz çevresi hariç sürdüm. Ilık suyla duruladım. Cildimdeki pürüzsüzlük hissi çok hoşuma gitti. Siyah noktalardan kurtulmanın da elbette çeşit çeşit yöntemi var ama bence en kestirmesi bu oldu. Hem temizlik hem gençlik : )

Her ürün için farklı oranlarda indirim var şu an. Fırsatı kaçırmayın derim. Argan Cure  ile tanışanlardan biri olarak kendimi şanslı sayıyorum. Şimdi sıra sizde ; )

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

2 Yorum

 • Cevapla Nisan 4, 2016

  Yağmur Tülü

  manikür pedikür kitlerini merak ettim doğrusu… fotoğraflar süper

 • Cevapla Nisan 6, 2016

  Sema

  Argan yağını saçlarıma sürüyorum sonuç iyi… kremleri de güzel olur bence

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz