KANEViCHE RESTORAN- LEZZET MEKANI

Ankara’nın işlek AVM’ den 365’in yeni bir lezzet mekanı var. Ailece gidebileceğiniz yemek katında hizmet veren kaneviche restoran’ın sahibi spor camiasında da ün yapmış dünyanın ve ülkemizin tek kadın başkan olmasıyla da biz kadınların da gurur kaynağı Çankırıspor kulüp başkanlığını başarı ile sürdüren Sevda KARAALİ.

MAMİDİİ KÖFTE‘ nin hizmete açılmadan A’dan Z’ye her aşamasında bizzat bulunmuş ve ortama kadın eli değdiğini göstermiş.

kaneviche3

kaneviche restoran sandıktan çıkan kanaviçelerin kasnaklarla birleşip duvarda yerini alması ile bir farklılık yaratıyor. Özel olarak üretilen kanaviçe baskılı kumaşla kaplı minderlerin kullanıldığı otantik ahşap bank ve masalar ile dekorasyon farklılığını sürdürüyor. Tel görünümlü yine tamamen el yapımı üzeri kaneviçelerle işli avizeler ve ahşap bankların arka yüzeyinde de yine kanaviçe işlenmiş elyapımı profillerde sıcak bir ortam yaratıyor.

Mekanda sıcacık ortam sizi cezbediyor. Sıcak sıcak bakır sahanlarda ikram edilen kömür ateşinde pişirilmiş dana eti, bir gün mayalandıktan sonra hazırlanan kıymanın soğan ile birleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan enfes bir köfte ile yanında sunulan közlenmiş kırmızı biberin incecik kıyılarak Manisa’dan gelen halis zeytinyağı ile tatlandırılmış, biberiye turşusu ve klasik domates-salatalık-marul ve acı suyu alınmış kuru soğanla hazırlanmış ekşi mayalı ekmekle servis ediliyor.

kaneviche1

Ben gazlı içecek eşliğinde aldığım köfte servisi 16.50 Tl. Çok hesaplı olduğunu düşündüğüm mekanda bol köpüklü ayran servisi çocukların ilgisini çekiyor.

MAMİDİİ KÖFTE Forum AVM’de ve Bodrum Konacık’ta da hizmet veriyor.

365′ e ve Forum’a giderseniz ya da tatilde özlediğiniz lezzetli köfte tadını bulacağınız MAMİDİİ KÖFTE’ ye mutlaka uğrayın. Farkı göreceksiniz. Damağınızda ki lezzetin sizlere keyif vermesi umuduyla şimdiden afiyet olsun.

kaneviche2

Aynur IŞIKLAR

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

3 Yorum

 • Cevapla Aralık 8, 2015

  Merve

  Tavsiyenize uyduk gittik ortam çok güzel yemekler çok lezzetliydi. Yazınız için teşekkürler :)

  • Cevapla Aralık 8, 2015

   Yasemin Sayalı

   Afiyet olsun Merve Hanım. Aynur Işıklar’ın yazısıydı. bizde Bambuagaci kadrosu olarak Aynur hanım’a teşekkür ederiz.

 • Cevapla Nisan 3, 2019

  Avalon

  Ankara’ya yolum düşerse muhakkak giderim :).

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz