Çeçenistan Belgeseli

Çeçenistan Belgeseli – Çeçenya

1996 yılında yapılmış bu belgesel için öncelikle Mithat Bereket‘e büyük bir alkış… Emir Hattab‘dan neden bahsetmediklerini anlamadım ama Çeçenya‘nın gelenek ve dinini en gerçekçi haliyle sergilemez özel bir belgesel…

cecenistan_ingusetya_arasinda_siyasi_gerilim_h11515

 

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

3 Yorum

 • Cevapla Mart 31, 2016

  Hakan Duman

  Merhaba Yasemin.. Uzun bir aradan sonra yeniden buralardayım.Daha önce izlemiştim.Eksik kalmış bir belgesel fakat kimsenin bahsetmek istemediği,istim üzerinde duran,tutulan,hakkında yazılan çizilen işlenen tüm metaryellerin sansüre uğradığı bir konu ve konumdur Çeçenya.Bundan dolayı hiç yoktan iyidir fikrindeyim.Savaşın en civcivli zamanında hepimizin tanıdığı şahsen GSlı olmasına rağmen bana hep antipatik gelmiş Fatih ALTAYLI nereden estiyse Çeçenistana gidip Şamil BASAYEV ile röportaj yapma başarısını göstermişti.. Sonradan duyup okuduğum bir yazı oldu ve çok enterasan gelmişti.. Komutan Hattab,Şamil Basayev,Yalnız kurt Raduyev,Hamzat Galayev,Dokka Umarov,Aslan Mashadov,Zelimhan Y. birçok daha sayılabilir.. Her birine ayrı bir inceleme ayrı ayrı biyografi kitapları,belgeseller yapılabilir..Birkaçına yapıldı en son geçtiğimiz yıl şehit edilen Dokka Umarov için eserler gördüm kitapçılarda. Neyse konu ve değerlendirmen için teşekkürler. devam..

  • Cevapla Mart 31, 2016

   Yasemin Sayalı

   Merhaba Hakan seni yeniden görmek güzel… Manifestomuza uygun okurlarımızdansın… İzledin mi bilmiyorum ama

   Mandalina Bahçesi – Mandariinid (Özellikle Müziklerine Bayılllllldıııııımmmmmmm) izle derim : )

   • Cevapla Ağustos 23, 2016

    Hakan Duman

    Merhaba Yasemin :)) İzlemedim ama izlerim yakında.. Aslında son zaman filmleri hep kaçırdım maalesef. Baya bir geride kaldım :)) Bu seferde böyle olsun bakalım,geriden gelelim ..Tekrar görüşmek üzre..

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz