Bulaşık Makinesi Deterjanı Tarifi

Bulaşık makinesi deterjanı tarifini denedim ve oldukça memnunum… Çevremde kanser teşhisi konulan bu kadar çok yakınım olduğunu öğrendikçe deterjanlardan ne kadar soğuduğumu tahmin edersiniz… İlk gözüme batanlar da elbette deterjanlar oldu…

Sağlıklı, organik yiyeceklere ulaşmak zaten çok zor. İçtiğimiz suların kaynaklarından bihaberiz. tüketim sektörü hem sağlığımızı hiçe saysın biz onlara prim yaptıralım… İşte değiştirdiğim alışkanlıklarımdan biri Bulaşık Makinesi Deterjanı… Üstelik oldukça basit!

bulaşık-makinesi-deterjanı-tarifi

Bulaşık Makinesi Deterjanı Tarifi

1. Parlatıcı gözüne sirke ya da limon (Sirke matlığı engelliyor)

2. Tuz kısmına limon tuzu (Limon tuzu hem arındırıcı hem kireç önleyici görevi üstleniyor)

işte sadece bu kadar… buna kadar başka yöntemler de denedim fakat en hesaplı ve etkilisi bu…  1 paket limon tuzunu 2 ay kullanabilirsiniz. Yorumlarınızla deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

4 Yorum

 • Cevapla Eylül 17, 2015

  mehtap

  Merhabalar,
  sirkenin ve limon tuzunun miktarlarını öğrenebilir miyim?

  • Cevapla Eylül 17, 2015

   Yasemin Sayalı

   Merhaba Mehtap, ben makinemin doluluk oranına ve kirlilik derecesine göre göz kararı koyuyorum ama… bir çay bardağı sirke, bir avuç limon tuzu yeterli olacaktır… Sevgilerimle :)

 • Cevapla Ekim 25, 2015

  Gamze

  Merhaba :) Bu tarifi bizde uyguluyoruz ancak karbonat ekleyerek. Karbonat sirke ile tepkimeye girerek köpürüyor. Karbonat antibakteriyel ve antiseptik olduğu için daha çok içimize siniyor :) Bulaşık detarjanlarindan daha parlak çıkıyor bardaklar.

  • Cevapla Ekim 25, 2015

   Yasemin Sayalı

   Bu şekilde deneyeceğim ben de… Bu faydalı ve formülü geliştiren ayrıntıyı bizlerle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz :)

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz