Benim Küçüğüm

Benim küçüğüm…

Ardından birçok şey kaldı bana… Sevdiklerin kaldı… Sevdiğin kitaplar kaldı, sevdiğin resimlerin kaldı, sevdiğin yemekler kaldı, sevdiğin müzikler, sevdiğin yerler… Bir de insanlar kaldı. Ben kaldım mesela.

Kokunun sindiği yastıkları basıyorum göğsüme her gece ve kulaklarımda dans eden notalarla uyanıyorum her sabah. Sırf ellerin değdi diye, öpüyorum kıyafetlerini. Okuduğum kitapların arasına koyuyorum resimlerini, ayraca gerek duymuyorum. Ve her gördüğümde daha çok bağlanıyorum. Yaşamayı seviyorum bu sayede.

Gittiğim her yere senide götürüyorum. İki kahve istiyorum gittiğim kafelerde. Karşımda sen varmışçasına aşk ile bakıyorum. İnsanların deliymişim gibi bakmalarını seyrediyorum ama umursamıyorum onların hiçbirini.

Hayallerimiz kaldı bende. Gitmemiz gereken ülkeler, sıkış tıkış giden metrolar, okunacak olan kitaplar ve dinlenecek şarkılar…

Sırf birileri yanıma oturmasın diye, sohbet etmesinler diye oturmuyorum dolmuşta. Evine gelmeden iniyorum adım attığın sokaklarda izini takip etmek için. Evinin önüne gelince oturup bekliyorum çıkarsın diye.

Her zaman şikayet ederdin tüm hikayeler aynı diye. Şimdi farklı bir hikaye anlatacağım. “Senden sonra kim dokunduysa bana kendimi huzursuz hissettim.” Ve bu hikaye de seni anlatıyor tıpkı diğerleri gibi. Sana okumadıklarım, boğazımda tıkananlar gibi…

acı

Benim küçüğüm,

Gidişinle öğrettiklerin kaldı bana. Yalnızlığımla yüzleşmeyi öğrendim. Mucizelerin olduğunu öğrendim ve sevgi kırıntıları kaldı senden bana. Varlığına inandığımız kişilerin yokluğunu yok dediklerimizin varlığı yaşatıyor genelde bizi.

Kalbimi açık bıraktım senden sonra. Birçok kişi girdi ve aynı şekilde çıktı. Birçoğunun gidişleri umurumda olmadı. Ben hep seni sevdim, hep severim. Her gün geleceksin diye bekledim.

Sen benim en güzel sevdiğimsin. Ömrümsün. Sen bana insanlara karşı savaşmayı öğretensin. Ölümle bile dalga geçmeyi öğreten, hayatımın neşe kaynağısın. Ben şimdilerde öğrettiklerinle yaşıyorum. Ve asla pişman değilim seni sevmekten… Sen kalbimin en derin acısısın.

 

Benim küçüğüm…

8 Yorum

 • Cevapla Aralık 27, 2015

  Sema Sönmez

  Ne aşk yaaa… Bu siteyi zaten seviyordum artık daha çok seviyorum… Yazıların gerçekten çok etkileyici Engincan…

 • Cevapla Aralık 28, 2015

  Merve

  Varlığına inandığımız kişilerin yokluğunu yok dediklerimizin varlığı yaşatıyor genelde bizi.

  Bu nasıl cümleler böyle … Yazılarını okurken gerçekten büyük bir merakla okuyorum. Süpersin Engincan tebrik ederim seni

 • Cevapla Aralık 28, 2015

  Rüçhan

  Ben şimdilerde öğrettiklerinle yaşıyorum. Ve asla pişman değilim seni sevmekten… Sen kalbimin en derin acısısın.

  Bunlar nasıl cümleler böyle ancak bir insan ya aşık olur yada aşk acısı çekerse böyle şeyler yazabilir. Seni tebrik ederim muhteşemsin Engincan yazılarının devamını bekliyorum sabırsızlıkla….

 • Cevapla Aralık 29, 2015

  Engincan Kızılışık

  Hepinize çok minnettarım çok teşekkür ederim. Destekleriniz sayesinde yazıların daha fazlası kitabımda yer alacaktır. Bu güzel sozleriniz beni motive ediyor. Saygılar sevgiler.

 • Cevapla Ocak 7, 2016

  Haço

  Çok ince, çok sıcak bir anlatım. Etkileyici, tebrikler gerçekten.

  • Çok minnettarım çok teşekkür daha iyileri gelecek inşallah..Saygılarımı sevgilerimi sunarım :)

 • Cevapla Ocak 17, 2016

  blogdelidolu

  Gerçekten çok vurgulu yazıyorsun yazılarını okumak insana huzur veriyor. Akıcı oluşu bunu daha da güzel yapıyor başarılar.

  • Benim yazılarım sizler bana huzur veriyorsunuz…Çok teşekkür ederim sevgilerimi saygılarımı sunarım :)

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz