BAŞKA SEVDALARA KADAR YOLUN VAR

İlk zamanlar ne yapacağımı bilemiyordum. Bir ara yaşamayı bırakıp kendime bile küsmüştüm, ya da ben öyle sanıyordum. Uzun zamanda kendime geldikten sonra ayrılığın aslında bu kadar yıkıcı olmadığını düşündüm. Farkındaydım eksik olduğumun ama yaşamak zorundaydım, bende yaşadım. Sonrada kendime geldikçe anladım yaşamanın ne kadar güzel olduğunu. Mesela fırından alınan sıcacık ekmeğin ne kadar güzel olduğunu. Yaşlı teyzelerin çocukları seni torunuma alacağım diye kandırdığı sırada “Yalan söylüyor.” demek istemenin güzel olduğunu anladım. Zamana bıraktıkça anladım, anladıkça öğrendim birçok şeyi. Gidişine kızmıyorum aslında. Geldin ve gittin. İşte tüm her şeyi bu iki fiile sığdırdın. Bütün mesele gelip benim olman ve gidip herkesin olmanmış. Bunu da sonra öğrendim, her şeyi öğrendiğim gibi. Varlığında öğrendiğim en büyük olay sevmek oldu. Yokluğunda öğrendiğim ise; zamanın insana acı getirmesiymiş, bana da seni getirdi. Şimdi, bana seni getirdiği gibi sana da yokluğumu getirmesini umuyorum zamandan.

Sen benden gittin ya; şimdi başka sevdalara kadar yolun var…

Aşkı, gidenleri başkalarında arayanlar yaşayamaz. Ve amacı gitmek olanlar hiçbir zaman
kazanamaz. Aşkta kazanmak için gitmek değil savaşmak gerekir. Gidenler savaşmayı bilmeyenlerdir. Öğren artık bunu! Beraber iyileştirmemiz gereken yaralarla beni yaralıyorsun. Zaman belki sana iyi gelecek ve bende açtığın yaraları senden silecek. Ama unutma; zamanında saç kırıklıklarını temizleyen ben, kalp kırıklığı olarak kalacağım yüzünde. Günü gelip zaman sana birini getirdiği zaman hatta o kişi her bir yaraya tekrar tekrar dokunduğu zaman kanayacağım.

engncan

Sen yaralarımı sarmak yerine yara oldun. Artık başka sevdalara kadar yolun var.

  Her şeye rağmen çok da zarar veremedim bu ilişkide.
Tıpkı beni yaraladığın kadar. Ama dedim ya öğrendim sen gidince; bir ilişkide kendini kaybedecek kadar karşındakini sevmemen gerektiğini bile. Şimdi omzum dik bir şekilde yürüyorum çünkü biliyorum çünkü gittiğin yolların sonunda bana yaşattıklarını yaşayacaksın.

Kalbin kanayacak, kahvene gözyaşı damlayacak. Şimdi başka sevdalara kadar yolun var.

6 Yorum

 • Cevapla Ekim 29, 2015

  Buket

  Harika olmuş be ^^

 • Cevapla Ekim 30, 2015

  Merve

  Bayıldım muhteşem harikasın Engincan. Tebrik ederim…

 • Çok teşekkür ederim…Yaptığınız güzel yorumlarınız ve takipleriniz ile büyük destek oluyorsunuz ki bu daha güzel yazmama sebep oluyor :)

 • Cevapla Ekim 31, 2015

  zehra unsal

  Bencede aşkı için savasamadiysa başka sevdalara kadar yolu var…..

 • Cevapla Aralık 10, 2015

  Rüçhan

  Kalbin kanayacak, kahvene gözyaşı damlayacak.

  Vvvaayyy vvaayyyy süpersin kardeşim gerçekten.

 • Cevapla Aralık 25, 2015

  Engincan Kızılışık

  Benim Küçüğüm adlı yeni çalışmam paylaşılmıştır göz atabilirsiniz..:)

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz