Aynı Masada Yemek Koşuluyla Müslüman ve Yahudilere %50 İndirim Yapan Restoran

İsrail’deki Restorandan Tüm Dünyaya Örnek Olacak Barış Mesajı

İsrail’in Netanya şehrinin Kfar Vitkin beldesindeki bir restoran bilinen tabuları yıkmayı planlamış. Restoran sahibi insanları kardeşliğe ve barışa davet etmeyi amaçlayarak bir kampanya başlatmış. %50 indirim için tek şartı bir Müslüman ve bir Yahudi’nin aynı masadan yemek yemesi…

ayni-masada-yemek-yiyen-yahudi-ve-muslumanlara-yuzde-50-indirim-yapan-restoran-görsel

13 Ekim’den beri devam eden kampanya için restoranın sahibi Times Of Israel sitesine açıklama yaparak talepten memnun olduklarını belirtmiştir. Restoran müdürü Kobi Tzafrir şu ana kadar bir çok Yahudi ve Arap’ın aynı masada yemek yiyerek sohbet ettiğini söyledi.

Kobi Tzafrir;

“Bizde Araplar yemek yemez, bizde Yahudiler de yemek yemez. Burada insanlar yemek yer, en güzel Arap humusu ve en kaliteli İsrail falafeli bizdedir…” dedi.

müslüman-ve-yahudi-kardesligi

Restoran tüm sosyal paylaşım mecralarında barış ve kardeşlik çağrısı yaparak kampanyayı tanıttı. Alkollü içeceklerin de satıldığı restoranda Müslümanlar için helal yemek seçenekleri de mevcut. Ne yenildiğinin değil birlikte yemenin önemli olduğunu vurgulayan çalışanlar talepten oldukça memnun.

Müslümanların daha çok falafelle ve humus sipariş ettiğini ve aynı masada oturan ve içki içen Yahudilere karışmadıklarını söylüyorlar. Çünkü saygı bunu gerektirir…

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

İlk yorumu sen yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz