Bambu Ağacı - Bambudan Esinlenmiş Bir Yaşam Yasemin Sayalı

Biz Onur ve Yasemin Sayalı çifti…

Hemen her yeni yetme Eskişehirli gibi Varuna kafelerde gezgin ayağının tozunu yuta yuta pardon hayal kura kura :) hayallerinin peşinden gitmeye karar veren bir çiftiz.

Yediğimiz içtiğimiz bizim oldu gezip gördüklerimizi anlattık…

Hiç sevmedik yatış tatillerini… Havuz kenarında şezlonga uzanıp okumadığımız kitapların fotoğraflarını çekmedik mesela…

Fight Clup’ı izlediğimizde silkelendik evimize ihtiyacımız olmayan hiç bir şey almadık aldıklarımızın çoğu da zaten ikinci eldi… (Kızımız biraz ezber bozdurtmuş olabilir o acemilikten)

Balayında başladık hatırı sayılır gezmelere karavanımsı bir transporterımız vardı o zamanlar ver elini tüm Ege-Akdeniz kıyıları…

Sadece gezmeyi değil, yeni şeyler denemeyi yaşamak saydık… Trekking, Yamaç Paraşütü, Kamp… İlle de turistik diye değil, beğenmişsek gittik, çok övüleni değil, bilinmeyeni arşınladık… Sevdik bize benzemeyen insanları da hoş gördük benimsedik farklılıklarını kabullendik… Biz bir şehirde kaybolmamışsak mesela toplu taşımalarını kullanıp, marketlerinden alışveriş yapmamış, tiyatro, müze, kütüphanelerini kurcalamamış, bit pazarlarından alış veriş yapmamışsak o şehri yaşamış saymadık…

Okuduğumuz kitapları, izlediğimiz filmleri de sizlerle paylaştık… Çünkü iyi bir kitap, afili bir film seni alır fırlatır atar belki bilemezsin ;)

Bir Bosna filmi izlemiştik bir gün günlerce etkisinden kurtulamadığımız üzerine bir kaç kitap okuyunca o yerleri görme arzusu bizde dayanılmaz olmuştu… Yükseklik korkuma rağmen uçağa binip ilk yurt dışı deneyimize işte bunlar vesile oldu. Bosna’nın yeri bizde hep başkadır iç çekerek andığımız hüzün kokan şehir ve sonunda bizimde kalbimiz Bosna’da kaldı…

Lili için ikinci bir kez daha gittik. O da suyundan içsin havasını solusun diye (Lili aşkımızın tomurcuğu Gezginilimiz ana rahminde başladı bakalım dünyayı gezmeye büyüyünce ne olacak bizde çok merak ediyoruz)

Bir huzurevi ziyaretimizde sohpet ettiğimiz bir çok amcamız teyzemiz bize yeniden sizler gibi genç olsak hiç bir şeyi kafaya takmaz gezer tozardık demişlerdi. İnsanların bir çoğunun en büyük pişmanlığı, eksikliğidir çocuklarına anlatacak deneyimlerinin olmaması… Biz torunlarımıza anlatacak maceralar biriktiriyoruz hepsi bu… Yaşlandığımızda bizi gülümsetecek anıların peşinden koşuyoruz :)

Bizim hikayemiz bu peki seninki ne?

Neden Bambu Ağacı?

Başarıların tesadüf olduğunu sanmayın sakın… 5 yıl boyunca sulanıp gübre desteği sağlanmasına rağmen filiz vermeyen bambu ağacı, 5. yılın sonunda filizini gösterir. 5 hafta kadar kısa sürede 27 metre uzar. Bambu  Felsefesi basit amaçtan sapmadan çalışmak… Dahiliğin dahi çalışmaktan geçtiğini okumuştum. Çok istersen  er ya da geç hedefine ulaşabilirsin…

Kendimizi Bambu ağacı na benzetiyoruz.  Merak ettiğimiz, ilgimizi çeken hiç bir şeyin peşini bırakmıyoruz… İstanbul’da yaşıyoruz ama hep yeni yerler görmek istiyoruz. Her fırsatta yeni filmlerle tanışıyoruz.  Birçok korkuyla yaşamamamıza rağmen, cesur davrandığımız tek ve en önemli şey bu. Bizim felsefemizde Bambu ağacı misali basit; çok istedikten sonra ne neden olmasın ki

******

 

We are Onur and Yasemin Sayalı couple. Like Almost all origin people as Eskisehir (in turkey city) Varuna cafes and eat explorers boot dust sorry deram in dream and take decide and going dreams couple. Eat and drink owner us. We tell seeing and our as adventurers (explorers) other people. We dont like only staying hotel holidays. We didnt take Picture near the pool and not read books.

When we saw Fight Club movie we realize something. We dont take too much items our house. Only be necessary alls. (maybe our little daughter can change this because of our rookie situation) We strated big travels when we in honeymoon. We have a transporter like a caravan. So we visit all of Mediterranean coasts and ageian coasts.

We dont try only visit, we love try different things and we choose this our life shape. Tracking, paragliding, camp… We are going places for not these places are take many positive comments. We allways search unknown. We love all people like us or not like us too. We confirm they and accept their difference. IF we dont löse in city, dont shopping, dont see theater dont visit museum. We dont live that city. We think this way. We shared our reading books, watching movies at you. Because good book, and good movie can tell you. And can take you adn going so high. One day we watching movie in bosnia and we cant free this movie effect. So we read some of books and we want to see these places. I have height fobi.But we will going plane our first abroad visit. And reason that. So Bosnia our first visit abroad country and so valuable for us .

And our heart stay in bosnia. So we will going 2nd time for Nil our little baby daughter. Fors he will take bosnia air breath and eat Bosnian meals. (Nil our love seed start Explorer in mother uterus. When seh will grow up how will be person we are worry too ) One day we visited and rest home. And old peoples told us if we can do again young we are do many things. Explorers, visites, adventures and so on. Many people has big regret is minus things like dont have memories for their children. We collect memories for our children that is all. We follow when we will be old we remember and smile memories.

Why Bamboo Tree ?

Dont think the succesfull is chance. Year taking water and fertilizer support dont grow up when will be end of the 5th years. You can see first sproud. And bamboo tree will reach 27 meters in 5 weeks.Bamboo philosophy mean you must take an aim and going never give up and continue with true steps your aim. Even will be genius going working can be genius. IF you want one thing too much you can take it early or late. We are leaving in Istanbul So we dont never give up explore for our worry and interesting things. So we want allways see new places. We are maybe live many fears but we are never give up our aim.We are every chance we watch movies. Oure philosophy is never give up going your aim. And why not be real.