Aile ve dostluk, arkadaşlıklar

Bugün ki konumuz çok eğlenceli bir konu aile ve dostluk üzerine olacak.

Aile ile başlayalım toplumun en küçük yapı taşı (yıllardır taş olarak anlattılar ruhsuz muyuz biz be) olarak tanıttılar halbuki anne baba çocuk toplumun en küçük ruhunu oluşturur bence. Aile nasıl oluşur efendim 2 tane yetişkin bir kadın 1 erkek ki erkekler olan bizim grup hiç büyümez ayrı konu. Büyüdükten sonra gönlünü birine kaptırırsa ve artık onunla 1 ömür boyu yaşamaya kalbi mantığı ve kalan hücreleri ok derse gidip o kadına evlenme teklif eder. Tabii bu işin bir de bayan tarafı var. Hemen düşünmeye geçer beni aldatır mı? Evlenirsem mutlu olur muyum ? Boyu uzun olursa iyi olur üst raflara da yetişsin (sayın blog sahiplerim burada size atıfta bulunmadım yanlış anlaşılmasın) vs. pek çok soru akıllarına gelir. Zira kadın karmaşık bir yaratılışa sahiptir ama normal yoksa erkeklerin baş etinin en lezzetli et olduğunu trip ve gözyaşı ile pek çok şeyi elde edebileceklerini nasıl çözeceklerdi dimi ama. Her neyse sonuç olarak 2 tarafta ok verdikten sonra evlenirler. ve böylece aile ve dostluk temelleri atılmaya başlanmış olur.

Bir süre sonra rutinliğin ve çevre baskılarının sonucunda çocuk yapma eylemine geçme kararı verirler. Çocuğu yaparlar ki evliliğin en güzel şeyi de çocuk olsa gerek bekar bir insan olarak öyle düşünüyorum. Zira bebeklere bayılırım. Efendim çocuk yeni doğduğu bir kaç ay anne babaya uykuyu haram etmekle yükümlüdür, yer içer uyur ağlar arada güler anne baba da aaaa bana güldü der len o çocuk 3 aya kadar sadece kokudan sizi ayırt ediyor arkadaşım nereden görsün seni :). Her neyse bütün bezlere pislemek, ağlayıp anne babayı gece uyutmayıp sabah mor gözlerle babayı işe göndermeyi misyon edinmiştir bu bebek. Eee ama aile dedik napacan anne baba direne direne büyütür o çocuğu yemez yedirir giymez giydirir. Aslında o öyle değil kazancına göre çocuğuna ve kendine harcamalarını ayarlarsın hesabı. O çocuk büyür ergen olur sen bu denli sana bakan ana babaya atarlan tek atarlanmak olsa gene iyi o dönem sinirleri hormonlar ve vücuttaki değişiklikler sonucu adeta Tazmanya Canavarı modunda gezen ergenler ailede terör estirirler olmadık şeyden nem kaparlar. Olmadık şeylere kızarlar. Bir nevi bayanların hamilelik döneminin 2 tarafa da çarpmasıdır. Neyse herkes 1 yaşa geldiğinde aile artık oturmuştur.

aile ve Dostluk yazımızın devamında komşuluğa değineceğiz. Komşuluk; çok önemli her işe burnunu sokan canımızı sıkınca elalem olan. Ama külüne muhtaç olduğumuz kişidir komşu, eskiden komşuluk vardı sözü çok doğru şimdi yok. Eskiden insanların birbirine sevgi saygı ve şefkati çok daha iyiydi. Hatırlıyorum da çocukken sokakta oyun oynarken evde kimse yoksa herhangi bir komşudan su içer, acıkırsan yemek bile yersin o komşudur ki sen çocukken yaptığın onca seslere rağmen seni sever ve korur mahallemin mobese kameraları ve de aynı zamanda canlarıydılar zamanında, şimdi kimi tanıyoruz. Ne oldu insanlar neden uzak diye düşünüyorsanız istanbul da emniyetevleri mahallesine bir gidin derim komşuluk aynen devam ediyor oraya ulaşamadı. sıkıyorsa gelsin karşısında ilk beni bulur. Sağlı sollu dalarım affetmem komşuma elletmem.

Dostluklar, arkadaşlığın bir kaç milyon tık üstüdür dostluk bazen kardeşten öte olmaktır. Fakat bir söz var ne derler dostunla ne paylaşacağına dikkat et çünkü ona düşman olursan seni nasıl yıkacağını en iyi o bilir. Dost sırtını yaslayabileceğin bir duvar olmalıdır. Yorgun ve zor zamanlarında bilirsin ki yanında olup seni tutacak düşmene engel olacaktır. Keza böyle 1 dost bulunca kaybetmek büyük hata olur. Ancak dostlarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler var.

1 – kesinlikle zeki olsun,

2 – kesinlikle vicdanlı olsun,

3 – sizinle sadece sizi olduğu gibi kabul eden kişi dost olsun.

Dost kazığı var bir de zaman zaman herkes yemiştir. Tadı da zehir zıkkım. Aman tavsiye etmiyorum yemeyin arkadaşım hiç gerek yok. Mümkünse harika dostlarınız olsun mutluluk sarsın her yanınızı. Güzel 1 hafta geçirin. Bu arada Aile, komşu dostlar insan hepsi ile kişi olur. Kendi olur. Çevrenizde güzel insanlar olması dileklerimle.

Avalon

Parents Giving Children Piggybacks In Countryside

13 Yorum

 • Cevapla Nisan 9, 2019

  Avalon

  İlk yazım umarım seversiniz :)

  • Cevapla Mayıs 7, 2019

   Songül

   Cok güzel yerlere değinmişsin Tolga ‘cim çok beğendim yeni yazılarını merakla bekliyorum😊👍

   • Cevapla Mayıs 7, 2019

    Avalon

    Çok teşekkür ederim :).

 • Cevapla Nisan 10, 2019

  Nilüfer Tunç

  Muhteşem olmuş Tolga’cığım ellerine sağlık.🤗🤗🤗

 • Cevapla Nisan 10, 2019

  Avalon

  Nilüfer abla güzel yorumun için çok teşekkür ederim :).

  • Cevapla Nisan 11, 2019

   İbrahim

   Helal olsun kardeşim devamını bekliyoruz..

   • Cevapla Nisan 11, 2019

    Avalon

    Devamı haftaya :).

 • Cevapla Nisan 10, 2019

  Barış Oğuz

  Çok iyi yazmişsın abi

  • Cevapla Nisan 11, 2019

   Avalon

   Teşekkür ederim Barış.

 • Cevapla Nisan 11, 2019

  Seyyah Kadın

  Yazıda anlam bütünlüğü bazı yerlerde kaysada, düşünceler, verilen emek ve öneriler güzeldi. Kalemine sağlık.

 • Cevapla Nisan 11, 2019

  Avalon

  Seyyah Kadın isim bilemediğim için bu şekilde hitap ettim. İlerletici eleştiriniz ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim :).

 • Cevapla Nisan 16, 2019

  Şenay

  Tolgacim çok başarılı ve komik bir anlatim olmus tebrik ederim seni ayrıca çok farkedilecek atiflardan bulunman çok zekice🤗🤗🤗

  • Cevapla Nisan 16, 2019

   Avalon

   Çok teşekkür ederim ☺️

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz