Mısır Vizesi Nasıl Alınır ?

Mısır Vizesi Nasıl Alınır  ???

 

MISIR VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • Vize Başvuru formu  (Form için tıklayın)
 • Pasaport Aslı ve Fotokopisi
 • Kimlik Aslı ve Fotokopisi
 • 2 adet Vesikalık Resim
 • İş yeri sahibiyseniz vergi levhası da gerekli evraklar arasında ve ayrıca seyahat sağlık sigortası
 • Şirket veya Kamu çalışanı iseniz (yeşil pasaportunuz yok ise) İşyerinizden yazılı bir dilekçe. örneğini sayfanın alt kısımlarında göreceksiniz.
 • Eşiniz ve çocuklarınız ile gidecekseniz onlar adına yazdığınız imzalı dilekçe ( Sıfır yaş bebek de dahil dilekçe isteniyor altına anne baba imzası gerekiyor ) (dilekçe örneği aşağıda)
 • Para 2017 için bebek de dahil kişi başı 95 TL
 • Otel ve Uçak rezervasyonlarınızın çıktıları. ( oteliniz veya kalacağınız yeri daha belirlemedi iseniz bookingden ücretsiz iptal seçenekli bir otele rezervasyon yapıp çıktı aldıktan sonra iptal edebilirsiniz, Biz böyle yaptık sorun olmadı)

Mısır konsolosluğunun web sitesini ve yolcu kılavuzunu da gözden geçirmenizde fayda var. ( Yolcu kılavuzu için tıklayınız)

Mısır Vizesi Nasıl Alınır  ???

Tüm evrakları tamamladıktan sonra Hafta içi her gün 9.30 ila 11.45 arası vize başvurusunu konsolosluk yan girişinde bulunan bekçi kulubesi tarzında bir yerden yapabilirsiniz. erken gitmekte fayda var. Özel vize şirketlerinin kuryeleri herbirinin elinde 15-20 kişinin dosyasıyla saat 10dan sonra sırada oluyorlar sıra bitmek bilmiyor. başvuru yaptığınızda adisyon gibi dandirik bir kağıdı elle yazıp size veriyorlar. Vize çıkınca bu kağıt ile almaya gidiliyor. Vizeniz çıktığında size posta ile bilgi veriliyor. Bu arada Pasaportlar vize sürecinde konsoloslukta kalıyor.

Vize başvurusunu İstanbulda yaşıyorsanız ve sabah erken saatlerde bebek semtine gidebilirseniz kendiniz yapabilirsiniz. Biz Motorsiklet kullandığımız için sorunsuzca birkaç kez konsolosluğa gittik.

Bizim vizelerimiz 15 gün sonra çıkmıştı. Vize çıktığında konsolosluk tarafından bir e-posta gönderiliyor. Vizeniz çıktıktan sonra saat 15.00 ila 15.30 arası vize teslimatları yine aynı yerden yapılıyor.

45 yaş üstü kişiler ile yeşil pasaporta sahip olanlar mısır ülkesine girişte 15-25 dolar civarı bir ücret ile vize alabiliyorlar. yinede güncel bilgi için konsolosluk sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Mısır Konsolosluğu Adresi :Cevdetpaşa Caddesi, No: 12,Bebek – Beşiktaş / İSTANBUL

Mısır Konsolosluğu Telefonu :(0212) 3242160


İşyerinden gerekli olan dilekçe örneği :


 

MISIR ARAP CUMHURİYETİ İSTANBUL/ANKARA KONSOLOSLUĞU DİKKATİNE

şirketimiz / kurumumuz çalışanı Onur ÇOKGEZENGİLLER 3 mart 2017 ila 15 mart 2017 tarihleri arasında Ülkenizi turistik maksatlı olarak ziyaret edeceğini belirterek yıllık izin/izin başvurusunda bulunmuştur. Bilgilerinize sunulur.

Çalışanımızın izin başvurusu hakkında 0212 222 2222 nolu telefon numaramızdan bilgi alabilirsiniz.

Kaşe ve imza


 

Eşiniz (evhanımı ise) ve çocuklarınız için yazılacak dilekçe örneği :


 

MISIR ARAP CUMHURİYETİ İSTANBUL/ANKARA KONSOLOSLUĞU DİKKATİNE

Eşim / Babam Onur ÇOKGEZENGİLLER’in 3 mart 2017 ila 15 mart 2017 tarihlerindeki Ülkenizi turistik ziyareti  esnasında benimde yanında olacağımı beyan ederim.

İsim Soyisim ve İmza

çocuklar 18 yaş altında ise anne baba imzası da dilekçe altında bulunmalıdır.


Mısır vizesi hakkında aklınıza takılan birşeyler olursa bize yorum yazarak sorabilirsiniz.


Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

4 Yorum

 • Cevapla Haziran 22, 2017

  gülsüm ortacalı

  Merhaba. Bende Sharm el şeyh e gitmek ve dalış yapmak istiyorum ama sizce dalış yapmak için taa mısır’a gitmeye değer mi?

 • Cevapla Haziran 22, 2017

  kemal saraylı

  vesikalık fotoğraflar biometrik mi olmalı. normal vesikalık ta kabul ediyorlarmı ?

 • Cevapla Ağustos 15, 2017

  Sait Karaca

  Dikkat edin bizim 15 gün oldu 2 gün kaldı uçuşa hala bekliyoruz. 1-2 ay öncesinden başvuru yapın garanti olsun. Taa mısır dediğiniz yer 2:30 saat ki değer mi diye sorarsanız 2 yıl içinde 2. kez gideceğiz vize çıkarsa :(

 • Cevapla Ağustos 28, 2017

  Süleyman ÖZKUL

  Mısır Vize İşlemlerinin Tümü Yapılır.
  18 YILLIK TECRÜBE. Bir Telefon Kadar Yakınız…
  İletişim: 05417347474

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz