Kenevir Yetiştiren Rahibeler

Bulundukları manastırın garajında kenevir yetiştirip hasat eden Kaliforniya eyaletindeki Kate ve Dercy adlı rahibelerle tanışın. Geleneksel rahibelik anlayışından uzak olan bu iki rahibe kenevirlerin alternatif tıp üzerinde oldukça etkili bir ürün olduğunu söylüyorlar. Bu farklı iki insanın kendilerine ait olan “The Sister of the Valley” adlı tıbbi bir markları dahi mevcut.

İlaçlarını ayın hareketlerini gözlemleyerek ” farklı bir boyutta ” hazırladıklarını iddaa eden bu iki kadın kenevir maddesini uyuşturucu sektöründen ziyade tedavi endüstrisine dönüştürmeyi amaç edinmiş durumdalar. Sloganları ise “biz bu dünyayı iyileştirecek olan iki aktivistiz ”

rahibe1

Manastır garajında yetiştirdikleri kenevirleri ağrı kesiciye dönüştürmek için mutfaklarında cannabidiol (CBD ), merhem, yağ ve tentür üretiyorlar.Kendileri kenevir ile birlikte yaptıkları karışım ile ortaya çıkardıkları ürünlerini ihtiyacı sahiplerine göndermeden önce dua okuyorlar, daha sonrasında ise sırt ağrısı, hangover (akşamdan kalma), lazy ( sersemlik ), migren ve bilumum çeşit rahatsızlığı olan kişilere tedavi amaçlı gönderiyorlar.
Önceleri ürünleriyle ufak bir kitleye hitap eden rahibeler son zamanlarda ürünlerinin yarattığı etkiye karşı duyarsız kalmayan medyanın da desteği ile kendi siteleri ve Etsy adında tıbbi ürünlerin satıldığı popüler bir internet sitesinde yok satmaya başladılar.

rahibe3

Fakat bu iki olağan dışı rahibenin başları geçen yıl Kaliforniya’da yürürlüğe giren ilaç sektörünü düzenlemek için kenevir hakkında çeşitli düzenlemeler içeren yasa ile derde girmiş durumda. Rahibeler şuan çeşitli kampanyalar yürüterek meclise karşı tıbbi kenevir yetiştirilmesinin tekrar legal olması için savaş açmış durumda.

56 yaşında olan Rahibe Kate Kaliforniya’da uygulanan bu yasağın halkın isteğine karşı olduğunu, ahlak dışında ve adaletsizce olduğunu, bu yüzden de yasağı tanımadığını dile getirirken Rahibe Darcy ise bu konuda “Tanrı’nın hediyesi olan doğa harikası bir şeye bürokrasinin olumsuz yaklaşımı kabul edilemez ve sinir bozucu” diye değerlendirdi.

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

1 Yorum

  • Cevapla Nisan 9, 2019

    Avalon

    Sağlık için kenevir psikoloğa gittin mesela derdini anlatırken sana geliyor diyor ki bunu iç bir çıkıyorsun hani kuşlar ağaçlarr :) börtü böcek her şey güzel :). Şaka bir yana sağlık için kullanılabileceği anlanlarında başında ağrı kesme gelebilir.

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz