Aklında Bulunsun

Aklında bulunsun!

Senden sonra ne bu şehir bana güzel, ne de ben bu şehre kötüyüm. Senin yokluğunda gülmeyen yüzüme yakışmayacak sahte mutlulukları ekledim. Sonum olacaktın ve insan sonunu getirmişken mutlu olamazdı. Ufak ufak hiç bir işi yapmamaya başlıyordum. Gidişinle yaşamayı bırakıyordum adeta. Sessizce kendimi ölüme terk ediyor, susarak anlatmaya çalışıyordum. Bazen gazete okuyordum ve sanki benimle birlikte tüm ülke arkandan mutluluğu unutuyordu. Çıkan isyanlar, öldürülen kadınlar, tecavüze uğrayan çocuklar… Benden gidişinin arkasından tesadüf olamazdı yaşananlar.
Çünkü ülkede çıkan iç karışıklar, tıpkı senin içime karışman gibiydi.
Sensiz tadı çıkmıyor bu ülkenin, şimdi bende artık terk ediyorum buraları. Hem seninle yaşamak daha güzeldi. Sen ardından beni bıraktın, ben ardımda ülkeyi bırakıyorum. Yahu ben kendi iç savaşımla mücadele edemezken nasıl başa çıkarım sokaktaki darbelerle. Sensizliği bırakıyorum ardım sıra. Ne bileyim belki benim yapamadığımı yapar insanlar; sensizliği bile öldürürler. Belki diyeceksin “Onlar öldürsün sende rahat yaşa işte.” diye…

Aklında bulunsun! Ben sensizliği değil, sensizliğin içindeki seni öldüremiyorum. Bırak ülkeyi tüm dünya gelse seni bende öldüremezler. 

Artık küçük adımlarla yavaş bir şekilde sana geliyorum. Kalbin kalbimi çekiyor sana. Kokun aklıma koordinat oluyor ve ayaklarım izlerini takip ediyor. Hem benden ne kadar uzak olabilirsin ki? Belki devrilen birkaç kadeh kadar, belki de küllükte sonu gelmeyen izmaritler kadar.

Aklında bulunsun! Benden uzaklarda olman tenine dokunmama engel, kalbine değil. Tenine dokunup kalbini es geçseydim ya?

Engincan KIZILIŞIK

4 Yorum

 • Cevapla Ekim 27, 2015

  merve

  Aklında bulunsun! Ben sensizliği değil, sensizliğin içindeki seni öldüremiyorum. Bırak ülkeyi tüm dünya gelse seni bende öldüremezler.

  bu yaşta böyle duygulu sözler ve yazıya dökebilmek walla brawoooo
  devamını sabırsızca bekliyorum

  • Cevapla Ekim 27, 2015

   Yasemin Sayalı

   Evet Engincan en küçük yazarımız ama düşünceleri büyük… Yazılarının devamını biz de sabırsızlıkla bekliyoruz Mervecimmm

 • En kısa zamanda devamı çok güzel bir şekilde gelecek ve bir kez daha sizi şaşırtacak. Gerçekten düşünceleriniz çok önemli teşekkür ederim.

 • Cevapla Aralık 25, 2015

  Engincan Kızılışık

  Benim Küçüğüm adlı yeni çalışmam paylaşılmıştır göz atabilirsiniz..:)

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz