8 Kadın yönetmenden kıvrak zeka içeren 8 müthiş Film

Kadınların dünyayı güzelleştirdikleri ve erkeklerden daha zarif düşündükleri aşikar.8 Kadın yönetmenden kıvrak zeka içeren 8 müthiş Film.Bu yüzdendirki kadınların yönetmiş oldukları filmlerde de daha farklı bir çekicilik, kıvrak zeka ve masumiyet olması gayet doğal.

Bambuagaci.com hafızalarınıza kazınacak ve sonsuz olabilecek 8 güzel yönetmenin filmini sizin için kaleme aldı.

Peki Şimdi Nereye
Et Maintenant, on Va Où

peki-simdi-nereye

Her kadının mutlaka izlemesi gereken eğlenceli, masum, ihtiraslı ve kadınların kıvrak zekaları ile neleri başarabileceklerini anlatan bir yapıt. Nadine Labaki’nin Karamel adlı filminin başarısından sonra kaleme aldığı ve yönettiği ve oynadığı akıllardan çıkmayan film çarpıcı birkaç sahneye de sahiplik etmektedir.

Bambu’nun özel tavsiyesidir. Kesinlikle izlemenizi öneririz.

   -Fragman


Piyano

piano

piyano-film

Yönetmen Jane Campion’un oyuncularına oscar kazandıran başarılı filmlerinden birisidir. Sağır bir kadın ile sıradan bir adamın hikayesini duygusal olarak işlemiş, mükemmel müzikleri ile taçlandırmıştır. Filmi izlerken  %100 dişi olduğu hissedilebiliyor.Bir kadın gözünden ihtirası zerafetle ve sağır sessizliğinden anlatabilmiş bir başyapıttır
© The Australian Film Commission     Fragman


Frida
Frida

frida-film

Yönetmen Julie Taylor’un sanat dünyasının en özel kişiliklerinden birisi olan Frida Kahlo’yu anlattığı bu filmde Frida’yı oynamak için madonna talip olsada bu rolü Salma Hayek göğüslemiştir. Hayatın nasıl dolu dolu yaşanabileceğini anlatır. İzledikten sonra ben bunu nasıl bugüne kadar izlemedim diyebilirsiniz.
© Miramax Film            -Fragman


Bir Konuşabilse
Lost in Translation

bir-konusabilse

Sofia Coppola’nın hem yazıp hemde yönetmenliğini yaptığı film. İnsanların aynı dili konuşmadan da anlaşabileceklerini anlatır. Filmin Tokyo’da çekilmesinin tek anlamı yönetmenin Japonya seyahatinde çektiği fotoğraflardaki mekanlarda geçmesini istemesidir. Ve bu sayede bir Amerikan filmine görsel zenginlik katmıştır. Bol efektli yanar dönerli patlamalı filmlerden çok daha zarif ve aşk dolu bir filmdir.
© Focus Features      -Fragman


Kırılma Noktası
Point Break

Kirilma-noktasi

Kathryn Bigelow’un yönettiği 1991 yapımı ve 2015 de yeniden çekilmiş filmdir. Başrolde Keanu Reeves Oynamaktadır. Müthiş aksiyon sahnelerine sahip olan ve hatta 1991 yılından sonra çekilen birçok aksiyon filmine standardını koyan filmdir. Bu aksiyon sahnelerine imzayı atan kadın eli olduğunu düşünerek izlemek daha da bir keyifli olacaktır.
© 20th Century Fox       -Fragman


Küçük Gün Işığım
Little Miss Sunshine

kucuk-gun-isigim

Ailenin Küçük kızı Olive’nin hayali olan çocuk güzellik yarışmasına katılabilmesi için cümbür cemaat bir minibüse doluşan insanların hikayesini anlatıyor. Sevgi ne demektir? masumiyetin sınırları nedir? yalnızlık bir grup insan bir araya gelince yalnızlık olmaktan çıkar mı? kaybetmek nedir? hayat neden acı verir? gibi soruları ile başbaşa bırakan neşeli ve eğlenceli bir yapımdır.
© Fox Searchlight Pictures   -Fragman


Ölümcül Tuzak
The Hurt Locker

olumcul-tuzak

Kathryn Bigelow Yönetmenliğinde çekilen bu filmde bomba imha ekiplerinin psikolojik durumları yansıtılıyor.

-Fragman


Parlak Yıldız
Bright Star

parlak-yıldız

1818 de geçen bu filme mükemmel doğa manzarası eşlik ediyor. Filmde bolca şiir ve romantizm var. Hatta filmin en vurucu sözlerinden biriside ”sen ki, ağaçlarda gezen kanatları hafif orman perisi… sesini duyduğum karanlık… ve bir çok kez …rahat bir ölümle yaşadığım aşk”

© BBC Films   -Fragman

İlk yorumu sen yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz