kleopatra

 

 

Arkasında güzellik sırlarını bize miras bırakan güzelliği ve zekası ile nam salmış kadın…

Onun vazgeçilmezlerinden biri doğal maden suyu… güzelliğini tazeliğini korumak için saf kaynak maden sularında yıkandığı biliniyor.

Çok şaşıracaksınız ama bir diğer sırrı tuz,  zararlarına rağmen ciltte muhteşem bir yenileyici özelliği var. Ama tuz madenlerinden çıkarılan rafine olmayan tuz. Kleopatra’nın tuzlu su ile vücudunu sildirmesi cildin tüm ihtiyacı olan mineralleri barındırması ve bunun o dönemlerde bilinmesi çok enteresan.

Her öğün meyve yemesi özellikle meyvelerin olgunlaşmamış olanlarını tercih etmesi de onun güzellik sırrı olarak biliniyor. Yalnızca kutlama ve şölenler de balığı tercih etmesi, ısırgan otu başta olmak üzere bitkisel yağlarla saçlarını düzenli olarak taratması doğru yolda olduğumuzun göstergesi…

Her sabah güneş doğarken uyanıp güneş battıktan sonra uyuduğu rivayet ediliyor. Bu da onun güzellik sırlarına dahil edilmiş bir ayrıntı. Kırmızı biber ve gül yapraklarından yaptırdığı kırmızı ruju ve diğer boyaları onun kozmetikte doğallığı tercih ettiğinin göstergesi

Onun yaşamı bize aslında nasıl o kadar genç ve güzel kaldığının ipuçlarını veriyor aslında… Bazen aradığımız soruların cevabını gelecekten beklemek yerine yalnızca geçmişe dönüp bakarak ta bulabiliriz.

Babasının vasiyeti üzerine kardeşi ile evlenen Sezar ı kendisine aşık eden güzelliği ile nam salmış 9 dil bilen Kleopatra zeki bir kadındı. 39 yaşında kendisini bir kobraya sokturarak intihar ederek öldüğü rivayet edilir.

                                                                                                                         Yasemin SAYALI

Yasemin Sayalı

Bir ahir zamandı. Sokaklar çok dardı. Kesse Leyla bileğini. Mecnun kanardı...

1 Yorum

  • Cevapla Ocak 17, 2014

    Bahar

    Ne kadar mükemmel bir kadınmış.. Her zaman kendine hayran bırakmış

Sen de yorum yaz

Bu yazı hakkında yorumunuzu bekliyoruz